Dr hab. inż. Julian Sienkiewicz jest adiunktem w Pracowni FENS od 2012 r. oraz jej kierownikiem od października 2024. Zajmuje się zastosowaniami metod eksploracji danych, sieciami złożonymi, modelowaniem agentowym oraz problematyką naukometryczną, z którą związany był jego staż podoktorski w MPI-PKS w Dreźnie w latach 2014-16 jak również grant POB „DARLING: Deep Analysis of Regulations with Language Inference, Network analysis and institutional Grammar” (2022-23). Jest autorem 45 prac z listy JCR, cytowanych prawie 1100 razy (wg Scopus), w tym autorem korespondencyjnym pracy dot. przeciążenia informacyjnego w prestiżowym Nature Human Behaviour. W latach 2012-14 kierownik projektu MNiSW Iuventus Plus „Statystyczne modelowanie przepływów emocji w wirtualnych sieciach społecznych„, obecnie szef pakietu WP4 w grancie UE OMINO. Członek Rady Naukowej POB „Cyberbezpieczeństwo i analiza danych”, redaktor tematyczny w czasopiśmie Scientific Reports. Więcej informacji w Bazie Wiedzy PW, oraz profilach Scopus, Google Scholar i ORCID.
Prof. dr hab. inż. Janusz Hołyst jest specjalistą w dziedzinie fizyki statystycznej oraz jej interdyscyplinarnych zastosowań i pracuje jako profesor na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Jest założycielem i wieloletnim kierownikiem Pracowni FENS. Prowadzi współpracę badawczą z instytutami badawczymi w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Słowenii, Rosji, USA i Singapurze. Spędził ponad 7 lat jako Guest Scientist, Visiting Professor i Fellow of Humboldt Foundation. Współautor prawie 180 artykułów naukowych, cytowanych ponad 4000 razy (wg bazy Scopus). Kierownik lub koordynator kilkunastu projektów europejskich i krajowych. Więcej informacji w Bazie Wiedzy PW oraz profilach Scopus, Google Scholar i ORCID, a także na stronie internetowej profesora Hołysta http://www.if.pw.edu.pl/~jholyst/.
Dr inż. Krzysztof Suchecki specjalizuje się w metodach fizyki statystycznej oraz modelach agentowych, ze szczególnym uwzględnieniem sieci złożonych. Po uzyskaniu doktoratu w 2009, dr Suchecki odbył w sumie 4 lata stażu doktorskiego w IMEDEA (Hiszpania) oraz KNAW (Holandia); od 2014 r. jest adiunktem w Pracowni FENS. Współautor 35 prac, cytowanych ponad 900 razy (wg Scopus) w tym poczytnej pracy nt. modelu głosującego (voter model) w prestiżowym czasopiśmie Physical Review Letters. Więcej informacji w Bazie Wiedzy PW oraz profilach Scopus, Google Scholar i ORCID.
Obszarem zainteresowań dra inż. Roberta Palucha są sieci złożone, a w szczególności metody lokalizacji źródeł procesów w sieciach. Dr Paluch obronił pracę doktorską w 2020 r. i od 2022 r. jest adiunktem w Pracowni FENS. Jest współautorem 8 prac, cytowanych ponad 100 razy (wg Scopus), w tym wyjątkowo poczytnego artykułu w Scientific Reports wprowadzającego nowatorską metodę gradientową lokalizacji źródeł informacji w sieci. Kierownik grantu NCN ETIUDA „Inżynieria odwrotna przetwarzania informacji w sieciach złożonych z wykorzystaniem wnioskowania statystycznego” (2019-20) oraz . YOUNG PW „Zastosowanie niskowymiarowej reprezentacji sieci rzeczywistych do lokalizacji źródła informacji” (2024-25). Więcej informacji w Bazie Wiedzy PW oraz profilach Scopus, Google Scholar i ORCID.
Dr. inż. Piotr Górski jest specjalistą w dziedzinie sieci złożonych, ze szczególnych uwzględnieniem sieci ze znakiem (signed networks) oraz równowagi strukturalnej. Po obronie pracy doktorskiej w 2020 r. przez 3 lata pracował w Pracowni FENS na stanowisku asystenta naukowego w ramach projektu ALPHORN, a od 2023 r. jest tam zatrudniony jako adiunkt. Współator 9 prac, cytowanych ponad 70 razy, w tym artykułu o powiązaniach pomiędzy homofilią a równowagą strukturalną w prestiżowym Physical Review Letters. Więcej informacji w Bazie Wiedzy PW oraz profilach Scopus i ORCID.
Mgr Krishnadas Mohandas jest doktorantem w Szkole Doktorskiej PW od 2022 r., gdy dołączył do Pracowni FENS, gdzie zajmuje się modelowaniem agentowym oraz sieciami wielopoziomowymi. W latach 2022-24 brał udział w projekcie ALPHORN, jego wcześniejsze prace dotyczyły dynamiki nieliniowej oraz szeregów czasowych. Współautor 3 prac. Więcej informacji Bazie Wiedzy PW oraz profilach Scopus i ORCID.